Bezpilotní letadlo UAV

UAV - práce bezpilotním letounem

 

Bezpilotní letadlo ( UAV z anglického Unmmaned Aerial Vehicle nebo také dron z anglického drone) je letadlo bez posádky, které může být řízeno na dálku, nebo létat samostatně pomocí předprogramovaných letových plánů nebo pomocí jiných autonomních systémů. Naše oktokoptéra TAROT 8X-8F1 umožňuje zákazníkovi nabídnout širokou škálu služeb, maximální výkon a kvalitu.

Termovizní měření

Vyrábět rychleji, lépe, efektivněji a s nižšími náklady. Žádné poruchy, žádné plýtvání časem. Ať už máte v jakékoliv společnosti na starosti preventivní údržbu nějakého zařízení, máte velkou zodpovědnost. Pokud byste dopředu věděli, že nějaké součásti hrozí závadná porucha, mohli byste přesně rozhodnout o nejlepší době pro nápravné zařízení.

Termokamery jsou ideálním nástrojem pro předvídání poruch, protože dělají z neviditelného viditelné. Problémy zachycené termokamerou okamžitě vidíte.

Ať už jsou monitorovány rozvody vysokého či nízkého napětí, motory, čerpadla, vysokoteplotní zařízení či závady na izolaci, termokamera je tím pravým nástrojem, který skutečně umožní jednotlivé povrchy vidět.

Termokamery pro průmyslové aplikace jsou výkonné a neinvazivní nástroje pro monitorování a diagnostiku stavu staveb, zařízení a jejich částí. S termokamerou můžeme problémy nalézt včas a zajistit jejich zdokumentování a opravu dříve, než se stanou závažnějšími a nákladnějšími na opravu.

 

Výhody:
  • poskytují celkovou informaci o situaci
  • umožňují provádět kontrolu i když jsou systémy v zatíženém stavu
  • identifikují a lokalizují problém
  • měří teplotu
  • ukládají informace o naměřených hodnotách
  • šetří čas a peníze
 
Příklady využití:

Aplikace termokamer v oblasti elektrických systémů lze rozdělit do dvou kategorií podle velikosti napětí : zařízení vysokého napětí a zařízení nízkého napětí.

U vysokonapěťových rozvodů je teplo důležitý faktor. Když el.proud prochází odporovým prvkem, vytváří teplo. Zvýšení tohoto odporu vede ke zvýšení produkovaného tepla. Odpor el. spojů se stárnutím zvyšuje, například v důsledku uvolňování a koroze. Následný nárůst teploty může způsobit selhání některého z prvků.

 
Příklady závad v zařízení VN, které mohou být zjištěny termokamerou:
  • oxidace vysokonapěťových spínačů
  • přehřátí spoje
  • špatný kontakt
  • vady izolace

Využít termovizní měření můžeme např. i v případě kontrol fotovoltaických panelů. FV panel, který má poškozené buňky, nebo vnitřní propojení mezi nimi, se projeví jako teplotní rozdíl oproti referenční teplotě zbývající části FV panelu. Ve většině případů je velikost této anomálie přímo úměrná velikosti poklesu celkového výkonu. Tyto defekty mají vliv na snížení dodávaného proudu celého stringu a prokazatelně snižují celkovou životnost elektrárny.